Czas na Puchar Polski! Gramy w Gnieźnie.

1 rok temu | 13.01.2023, 11:24
Czas na Puchar Polski! Gramy w Gnieźnie.

Po MECZU KOLEJKI FOGO Futsal Ekstraklasy czas na Puchar Polski

O tym meczu w Gnieźnie mówi się bardzo dużo! Jutro (14.01, godz. 19:00) w pierwszej stolicy Polski rozegramy spotkanie z pierwszoligowym Grinbud KS Gniezno. Stawką jest awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Drużyna z Gniezna zajmuje obecnie 6 miejsce w tabeli 1. Polskiej Ligi Futsalu. Toruńska defensywa będzie musiała uważać na lidera klasyfikacji strzelców Pawła Kadłubowicza (13 goli), czy bramkostrzelnego Wojciecha Węgrzyna, który w dwóch ostatnich sezonach zdobył odpowiednio 27 i 28 bramek. W tym sezonie Węgrzyn trafiał do siatki rywali 7 razy.

"Traktujemy ten mecz poważnie, ale tworzy się przestrzeń dla innych zawodników. Jedziemy do Gniezna pełnym składem, ale szansę gry dostaną na pewno Ci, którzy grają mniej w FOGO Futsal Ekstraklasie. Nie chcemy wypaść z rytmu meczowego, bo już w kolejną sobotę gramy w Toruniu z Legią Warszawa" - mówi trener Łukasz Żebrowski.

W Gnieźnie nie zagra na pewno Bartosz Przypis, który pokazał się z dobrej strony w meczu Dremanem. "Guma" musi jednak pauzować ze względu na napomnienie w ostatnim meczu Pucharu Polski.

1/32 Pucharu Polski, hala im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3, 19:00

Transmisję z meczu przeprowadzi KP Sport.

Szczegóły dotyczące relacji zamieścimy w naszych Social Mediach. Zachęcamy do oglądania wspierania "pomarańczowo - czarnych" w sobotni wieczór.

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

Udostępnij