#RAPORT: Wygrywamy z Widzewem 3:2! ZDJĘCIA

1 rok temu | 13.03.2023, 12:36

"Pomarańczowo - czarni" kontynuują swoją zwycięską passę!

W meczu 23 kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy FC Reiter pokonał Widzew Łódź 3:2. Dla podopiecznych Łukasza Żebrowskiego było to 10 zwycięstwo w tym sezonie, które pozowliło umocnić się na 5 miejscu w tabeli.

Jeszcze przed starciem z Widzewem trener Football Club Toruń podkreślał, że liczy na dobrą postawę swojej drużyny także po 2 tygodniowej przerwie spowodowanej zgrupowaniem reprezentacji Polski.

"Przed przerwą reprezentacyjną byliśmy na dobrej drodze. Mam nadzieję, że naszą dobrą serię będziemy kontynuować." - podkreślał "Żebro".

Mecze FOGO Futsal Ekstraklasy w hali łódzkiego Widzewa nie są łatwe i bez wątpienia jeszcze niejeden Klub straci tam punkty. Sobotnie spotkanie torunianie rozpoczęli bardzo dobrze!

Już w 5 minucie wynik meczu otworzył Daniel Gallego Garcia, który wykorzystał doskonałe podanie swojego rodaka - Jeffersona Moreno Ortiz. Do przerwy 1:0 dla "pomarańczowo - czarnych".

Po zmianie stron Widzew doprowadził do remisu po golu Daniela Krawczyka. Torunianie jednak szybko odpowiedzieli. Już 4 minuty później ponownie byli na prowadzeniu po kolejnym golu Daniela. W 32 minucie spotkania Patryk Szczepaniak zdobył gola na 3:1. Łodzianie zdobyli jeszcze jedną bramkę, w końcówce meczu grali z wycofanym bramkarzem, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie.

W Łodzi torunianie zagrali bez Marcina Mrówczyńskiego, który pauzował za żółte kartki. W składzie meczowym zabrakło także Maksymiliana Lewandowskiego (sprawy osobiste), Kacpra Machałowskiego (choroba) oraz Mateusza Iwańskiego (kontuzja). Tym bardziej należy docenić zwycięstwo w Łodzi!

W Łodzi jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie i doping naszych Kibiców. Wiele osób trzymało za nas kciuki oglądając transmisję na PILOT WP. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Kolejne spotkanie FC Reiter Toruń rozegra dopiero 28 marca. We wtorek o godz. 18:30 zagramy w Katowicach z AZS UŚ, a transmisję z tego meczu przeprowadzi TVP Sport.

Dodajmy, że najbliższe spotkanie z Mistrzem Polski Piastem Gliwice zostało przełożone na 26 kwietnia na godzinę 19:00.