Sypnęło nie tylko śniegiem...

11 miesięcy temu | 06.03.2023, 11:46
Sypnęło nie tylko śniegiem...

Luty to był dobry miesiąc dla drużyny FC Reiter Toruń! "Pomarańczowo - czarni" zameldowali się na 5 miejscu w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy, a to wszystko dzięki dobrym wynikom i ciężkiej pracy całego zespołu oraz trenera Łukasza Żebrowskiego.

Torunianie w siedmiu meczach 2023 roku mogą pochwalić się bilansem: 3 zwycięstw, 3 remisów i tylko jednej porażki w Lubawie.

Jeszcze lepszy dla FC Reiter Toruń był luty w FOGO Futsal Ekstraklasie! Zaczęło się od remisu w Białymstoku 1:1. Później "pomarańczowo - czarni" cieszyli się z bardzo ważnej wygranej z BSF ABJ Bochnia 4:2 oraz wyjazdowego zwycięstwa w Chorzowie z Clearex'em 5:2.

Nic dziwnego, że "sypnęło" wyróżnieniami. Trener Łukasz Żebrowski został wybrany TRENEREM MIESIĄCA!

FACEBOOK_FOGO_FUTSAL_EKSTRAKLASA_TRENER.JPG

Kolumbijczyk Jefferson Moreno Ortiz dzięki hattrickowi w 99 sekund i w sumie czterema golami wbitymi Clearex'owi został wybrany ZAWODNIKIEM KOLEJKI!

FACEBOOK_FOGO_FUTSAL_EKSTRAKLASA_ZAWODNIK_KOLEJKI.JPG

Dodajmy, że Jeffer jest najskuteczniejszym piłkarzem FC Toruń. Do tej pory zdobył 16 goli i ostatniego słowa zapewne nie powiedział.  

Warto dodać, że Krzysztof Elsner został także nominowany do tytułu ZAWODNIKA MIESIĄCA.

FACEBOOK_FOGO_FUTSAL_EKSTRAKLASA_ZAWODNIK_MIESIACA.JPG

"Pyda" obok Remigiusza Spychalskiego został także powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Ukrainą (1:4) oraz eliminacyjny z Azerbejdżanem!

KADRA_POLSKI.jpg

Mamy nadzieję, że kolejne tygodnie oraz miesiące będą dla nas równie udane. Wiemy, że trzeba na to ciężko zapracować, ale jesteśmy na to gotowi!

W marcu rozegramy dwa mecze wyjazdowe w FOGO Futsal Ekstraklasie:

- 11.03, godz. 19:00 w Łodzi z Widzewem

- 28.03, godz. 18:30 w Katowicach z AZS UŚ. Mecz pokaże TVP Sport.

FACEBOOK_FOGO_FUTSAL_EKSTRAKLASA_TVP_SPORT.JPG

Dodajmy, że planowane na 18 marca w Toruniu spotkanie z Mistrzem Polski Piastem Gliwice odbędzie się w innym terminie ze względu na zgrupowanie reprezentacji Polski u19 prowadzonej przez Łukasza Żebrowskiego.

Polacy zagrają turniej eliminacyjny w Kiszynowie, a zgrupowanie zaplanowano w dniach 13 - 26 marca.

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

Udostępnij