WYGRANA NA INAUGURACJĘ!

1 tydzień temu | 03.09.2024, 13:34
Po kilku tygodniach intensywnych przygotowań, ciężkich treningów i sparingów wystartował kolejny sezon w FOGO Futsal Ekstraklasie!

Dla FC Reiter Toruń sezon 2024/2025 jest szczególny. To nasz 10 z rzędu sezon wśród najlepszych drużyn w Polsce.

Torunianie ligowe zmagania rozpoczęli na Górnym Śląsku od meczu z beniaminkiem, który awansował do FOGO Futsal Ekstraklasy po barażach. Takie spotkania - z beniaminkiem, który gra we własnej hali - na inaugurację sezonu nigdy nie są łatwe.

Pierwszą bramkę dla "pomarańczowo - czarnych" w tym sezonie zdobył kapitan Patryk Szczepaniak, który otworzył wynik spotkania w siódmej minucie.

Cztery minuty później było już 3:0 dla FC Reiter Toruń! Na listę strzelców wpisał się duet Kostarykańczyków. W dziewiątej minucie spotkania trafił Titi Vindas, a w 11 Pablo Rodriguez.

Po zmianie stron w toruńskiej bramce dwoił się i troił nowy golkiper ze Słowacji Kevin Kollar, który w tym meczu potwierdził swoje nietuzinkowe umiejętności. Gwiazda biła głową w mur, a Kevin ... podwyższył wynik na 4:0 po strzale przez całe boisko w 37 minucie meczu.

Beniaminek ambitnie walczył o zdobycie choćby honorowej bramki w tym meczu. Udało się niemal z końcową syreną. Gola dla Gwiazdy zdobył Argentyńczyk Setti.

To niezwykle ważne zwycięstwo FC Reiter Toruń na inaugurację kolejnego sezonu w FOGO Futsal Ekstraklasie. W sobotę (7.09, godz. 19:00) torunianie we własnej hali zagrają z Widzewem Łódź.

Gwiazda Ruda Śląska - FC Reiter Toruń 1:4 (0:3)
Facundo Setti 40 - Patryk Szczepaniak 7, Gilberth Vindas 9, Pablo Rodríguez 11, Kevin Kollár 37