Michał Wojciechowski
Michał Wojciechowski

Rozgrywający
4
Wzrost Waga Data urodzenia
176 cm 74 kg 1988-07-09

 Kiedyś Poznaniak, dzisiaj już stuprocentowy „Piernik”! 🙂 Czy wiecie, że Michał Wojciechowski jest piłkarzem "pomarańczowo - czarnych" niemal od samego początku ?

Jednak z Toruniem "Misiu" związany jest jeszcze dłużej, bo wielu Kibiców pamięta jeszcze występy Michała w drużynie toruńskiego Marwitu.

Swoje pierwsze piłkarskie kroki Michał stawiał jednak w Wielkopolsce skąd pochodzi. Mając 13 lat pojawił się na pierwszym treningu Olimpii Poznań. Jego piłkarska kariera szybko nabrała tempa!

Kiedy Akademia FC Pniewy przez trzy sezony z rzędu sięgała po tytuł Mistrzów Polski (2009-2012) Michał jako młody, obiecujący futsalista mógł uczyć się od najlepszych zawodników w kraju. Zresztą Michał Wojciechowski ma na swoim koncie także występy w reprezentacji Polski. Zagrał m.in przeciwko Brazylii i jest to jedno z tych spotkań, którego nigdy nie zapomni!

W Toruniu Michał zaaklimatyzował się bardzo szybko i osiadł tu na stałe. Sezon 2022/2023 jest dla niego już  9 z rzędu w zespole FC Toruń. Szeregi "pomarańczowo - czarnych" zasilił w sezonie 2014/2015 ciesząc się z awansu do Futsal Ekstraklasy!

„El profesor” – tak Michała Wojciechowskiego opisują koledzy z drużyny. I dodają: „El Capitano, hiszpański pisarz eseista, najlepsze zakosy w lidze i ostoja defensywy. Lepiej mu nie podpadać, bo nie odpuści!” To prawda! Michał jest cichy i spokojny, ale do czasu. Ci, którym udało się Go zdenerwować szybko tego żałowali! 🙂

 Cieszy się szacunkiem i zaufaniem ze strony szatni oraz trenera. Michał jest „sumienny i pracowity. Bardzo inteligentny zawodnik” – dodają koledzy z drużyny.

Gdyby nie piłka, Michał Wojciechowski zostałby tenisistą i teraz prawdopodobnie miałby w kolekcji kilka wygranych "Wielkich Szlemów". Nie dziwi więc fakt, że sportowcem, którego podziwia jest Rafael Nadal!

Prywatnie Michał jest szczęśliwym mężem Martyny. Oboje kochają aktywny wypoczynek i wspólne zdobywanie górskich szczytów. Mają ich w kolekcji naprawdę dużo, a kolejne przed nimi! Każdy urlop to dla nich obowiązkowa wizyta na górskim szlaku.

Michał Wojciechowski uwielbia ligę hiszpańską, a Klub, któremu kibiucuje z całego serca to FC Barcelona. Tym bardziej teraz kiedy w Barcie występuje Robert Lewandowski!

Michał marzy o tym, żeby futsal był równie popularny jak piłka nożna! Chciałby też poznać i zwiedzić Nową Zelandię. Mamy nadzieję, że za kilka lat po zakończeniu swoje bogatej kariery uda mu się to marzenie zrealizować! 
Sponsorzy i Partnerzy

Partner Strategiczny
Sponsor Tytularny
Partner Organizacyjny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy
Partnerzy
Obsługa Prawna: Kancelaria CW
Studio Treningu Personalnego